Nagyjából négymillió migráns nyújtott be menedékkérelmet Törökországban

Többségük a szíriai háború elől menekült el, jogi státuszuk rendezett, az azonban kérdéses, hogy más országokból milyen tömegek érkeznek még illegálisan

Külföld
  • 2019.01.27. - 09:17

Janik Szabolcs, a Migrációkutató Intézet igazgatóhelyettese reálisnak tartja azt a becslést, hogy nagyjából négymillió migráns nyújtott be menedékkérelmet Törökországban.

A Migrációkutató Intézet igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatornán vasárnap azt mondta: a migránsok többsége a szíriai háború elől menekült át Törökországba. A jogi státuszuk rendezett, róluk szól az Európai Unió Törökországgal kötött megállapodása is.

Kérdés azonban, hogy más országokból, például Afganisztánból, Iránból, Irakból milyen tömegek érkeznek még illegálisan. Ráadásul a többségük vélelmezhetően Európába menne tovább - tette hozzá.

Janik Szabolcs megjegyezte, nagy a jelentősége annak, hogy a tranzitországok milyen erőfeszítéseket tesznek e tömegek továbbjutásának megakadályozásáért. 

Az igazgatóhelyettes értékelése szerint Törökország partnerként viselkedik az EU-val. Pedig - tette hozzá - Törökország a következő évtizedekben, de talán soha nem lesz uniós tagállam.

Reklám