Kormánytámogatással épül munkásszálló Mórahalmon – közölte tegnap Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A vissza nem térítendő támogatás összege 263 millió forint, amelyhez a város önkormányzata jut hozzá.
A 441 millió forintos beruházás hatékony segítséget nyújthat abban, hogy a térség munkaerő–kereslete és -kínálata találkozzon, az üres álláshelyeket pedig a megfelelő szakképzettséggel rendelkező munkavállalókkal töltsék fel. A tárcavezető hangsúlyozta, a munkaerő–mobilitás érdemi támogatása is szükséges a teljes foglalkoztatottság eléréséhez. A döntéssel a dél–alföldi város kezdheti meg elsőként a 94 fő elszállásolására alkalmas munkásszálló építését a program keretében. A szállást az önkormányzatnak legalább tíz évig fenn kell tartania.



