Mindenáron megelőzné a kormány az erdőtüzeket

Új táblák jönnek

Krónika
  • 2018.08.13. - 00:22

A jövőben az erdőkben, a fokozott tűzveszély időszaka alatti tűzgyújtási tilalommal kapcsolatos tájékoztató táblákat jól láthatóan kell elhelyezni – egyebek mellett ezt is tartalmazza a kormány honlapján megjelent belügyminiszteri rendelet tervezete.

Az előírások alapján az erdőgazdálkodónak a pihenőknél, az erdőben lévő, vagy azzal érintkező autóspihenőknél, valamint a tűzrakó helyeken kell a tűzrakásra, a nyílt láng használatára, továbbá a dohányzás szabályaira vonatkozó figyelmeztető táblákat kihelyeznie. Ez bővül a tervezetben a fokozott tűzveszély időszaka alatt érvényben lévő tűzgyújtási tilalommal kapcsolatos tájékoztató táblákkal. A tárca által közölt tervezet tartalmazza azt is, hogy az erdészeti hatóság vezeti az országos erdőtűz adattárat. Ez egyebek mellett tartalmazza az első riasztás dátumát továbbá az első beavatkozás időpontját is.
Reklám