Mikaela Shiffrin az év legjobb sízője az újságírók szavazata szerint

Alpesi sí

Sport
  • 2017.10.28. - 01:00

A női összetett világkupagyőztes amerikai Mikaela Shiffrint választották a szakírók az év legjobb alpesi sízőjének. A sportággal foglalkozó újságírók nemzetközi szövetségének díját először nyerte el a huszonkét éves sportoló, aki nem csupán az összetett vk-t nyerte meg a tavasszal, hanem a műlesiklás szakági pontversenyét is.

Ezen felül pedig a februári világbajnokságon szlalomban megvédte címét, óriás-műlesiklásban pedig ezüstérmes lett. Shiffrin a harmadik amerikai, aki kiérdemelte az elismerést. 2005-ben Bode Miller, 2009-ben pedig Lindsey Vonn végzett az élén. A választás egyben felvezette az új szezont, amely ma kezdődik az ausztriai Söldenben, a nők óriás-műlesikló versenyével. A sérülése után lábadozó, lesiklásban olimpiai hetedik Miklós Edit decemberben, a kanadai Lake Louise-ban versenyez majd először.
Reklám