Az uniós agrártámogatások szintje a jövőben sem csökkenhet, ezért harcol a magyar agrárdiplomácia a brüsszeli fórumokon, és ennek érdekében keres és talál szövetségeseket a visegrádi négyek és más kelet-közép-európai államok között – mondta tegnap Fazekas Sándor az M1-en.
A földművelésügyi miniszter hangsúlyozta, álláspontja egyértelmű, az unióhoz később csatlakozott kelet-közép-európai országoknak jelentős hátrányt kellett ledolgozniuk azokkal a tagállamokkal szemben, akik már korábban részesültek a közös agrárpolitika eredményeiből. Miután csak pár évvel ezelőtt állt be az agrártámogatás arra a szintre, ami most már versenyképessé teszi a magyar mezőgazdaságot, ezért fontos, hogy ennek a szintje megmaradjon. Így biztosítható, hogy a vásárló méltányos áron juthasson hozzá a jó minőségű élelmiszerekhez. Fazekas Sándor kiemelte, a magyar gazdáknak meg kell kapniuk az agrártámogatásokat, akik számára egyúttal biztosítható a megélhetés vidéken. Szólt arról is, az unió költségvetésére vonatkozó javaslat májusban már nyilvános lesz.