A kaposvári, a debreceni, a veszprémi, a győri, a szolnoki színház, valamint a Nemzeti Színház és a Thália Színház is megújul több mint negyvenmilliárd forint kormányzati támogatásból.
A kaposvári Csiky Gergely Színház felújításához kilencmilliárd, a debreceni Csokonai Nemzeti Színházéhoz 6,35, a veszprémi Petőfi Színházéhoz 9,28, a győri Nemzeti Színházéhoz nyolcmilliárd forintot, a Szolnoki Szigligeti Színház megújulásának előkészítéséhez pedig 250 millió támogatást ad a kormányzat, ez utóbbi rekonstrukciója a kiviteli tervek szerint 4,6 milliárd forintba kerül majd – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága a távirati irodával. A közleményben kiemelik, hogy a győri Nemzeti Színház az egyetlen a vidéki kőszínházak közül, amely építése, azaz 1977 óta nem esett át komplex felújításon. A tervek szerint a mostani fejlesztés magába foglalja a környező utcák burkolati felújítását, valamint a színház előtt sétálóutca kialakítását és két mélygarázs építését.



