Magyarország és a Zöld-foki Köztársaság történetében először tartottak kormányfői találkozót csütörtök délután Budapesten - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Orbán Viktor fogadta a Kereszténydemokrata Internacionálé elnökét
A magyar fővárosban ülésezik a Kereszténydemokrata Internacionálé (CDI) vezetősége pénteken, a konferencia előestéjén Orbán Viktor miniszterelnök az Országházban fogadta Andrés Pastrana Arangót, a CDI elnökét, Kolumbia korábbi államfőjét - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Pénteken Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz a CDI vezető testületeinek budapesti ülésein, majd felszólal a szervezet vallásközi párbeszéddel foglalkozó fórumán.A jobbközép pártokat tömörítő világszervezetet 1961-ben alapították, Orbán Viktor jelenleg az egyik alelnöki posztot tölti be.
Orbán Viktor miniszterelnök az Országházban fogadta kollégáját, José Ulisses Correia e Silvát.
A megbeszélésen leszögezték: minden országnak alapvető joga van az identitásához, mert annak őrzése, fenntartása a nemzet megmaradásának záloga. Megállapították, hogy az Európához sok szállal kötődő Zöld-foki Köztársaság jó kiindulópont az Afrika többi részével való kapcsolattartáshoz, és jó terepe az európai országokból érkező, főként turisztikai és infrastrukturális beruházásoknak. Orbán Viktor nagyra értékelte a szigetország fejlődését, és felajánlotta vendégének, hogy már idén szeptembertől tíz ottani diáknak biztosít ösztöndíjat magyarországi tanulmányaikhoz - mondta Havasi Bertalan, hozzátéve: a Zöld-foki Köztársaság miniszterelnöke a találkozón hivatalos látogatásra hívta meg országába a magyar kormányfőt.



