Ünnepélyesen átadták tegnap az Egri Érseki Palota Kulturális és Turisztikai Látogatóközpontot a nagyközönségnek (a képen a kápolna).

A program szentmisével kezdődött a bazilikában, majd Virág Zsolt projektmenedzser mutatta be a beruházást. Köszöntőt mondott Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára, Habis László (Fidesz–KDNP) polgármester és Ternyák Csaba egri érsek. Az érseki palota fejlesztésének fő célja az ország kiemelkedő vallási, kulturális értékeinek gazdagítása és az egri turisztikai attrakciók színesítése. A palota ezzel bekapcsolódik a város vérkeringésébe, közösségi helyszínként szolgálja a lakosság igényeit, s díszkertje is megnyílt az egriek és a turisták előtt.



