Megint migránsokkal teli halászhajót fogott a román parti őrség

A hajó fedélzetéről 87 illegális bevándorlót szállítottak le

Külföld
  • 2017.09.03. - 16:18

Újabb migránsokat szállító halászhajót fogott el vasárnap reggel a Fekete-tengeren a román parti őrség - közölte honlapján a román határrendészet.

A parti őrség vasárnap virradatkor figyelt fel a román felségvizek felé tartó kishajóra. A halászhajó nem válaszolt a román parti őrség hajóinak a felszólítására, és tovább folytatta az útját a  part felé. A hajó a midiai kikötő közelében ért partot, fedélzetéről 87 bevándorlót szállítottak le, közöttük 16 nő és 23 gyermek is volt.  

Az elmúlt hetekben ez immár a harmadik kisméretű halászhajó, amely illegális bevándorlókkal a fedélzetén érkezik a Fekete-tenger nemzetközi vizeiről a román partokhoz.

Reklám