Másodfokú téli tisztántartási készenlétet rendelt el a Magyar Közút

Az ország jelentős részén egyelőre eső esik

Krónika
  • 2016.11.12. - 12:42

Másodfokú téli tisztántartási készenlétet rendelt el a Magyar Közút az összes megyében és autópálya-mérnökségen, a szolgálatot 467 emberrel látják el.

A Magyar Közút szombati közleménye szerint preventíven, illetve a csapadékviszonyoknak megfelelően közvetlenül is végzik a síkosság mentesítési munkákat.
Az ország jelentős részén egyelőre eső esik, de a hőmérséklet a nyugati határ mentén csökken, és ezzel egy időben az eddigi eső egyre inkább havazásba vált át. A Kisalföldön és Vas megye nyugati felén már megmarad a hó - olvasható a közleményben.
Nagyobb fennakadást nem jelentettek a társaság útellenőrei, de a közútkezelő arra kéri az autósokat, hogy a téli időjárási körülmények között fokozott óvatossággal és körültekintéssel vezessenek.

Reklám