Összesen már egymillió-ötszázhuszonegyezren írták alá eddig a kötelező betelepítési kvóták ellen indított fideszes petíciót – közölte szombaton Gulyás Gergely, a parlament fideszes alelnöke.
A tájékoztatón a szintén fideszes Németh Szilárd, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának alelnöke arról beszélt, ma olyan veszély fenyegeti Magyarországot, illetve az egész uniót, hogy „ilyen méretű összefogásra, mint amilyenre most kérjük az embereket”, gyakorlatilag még nem volt szükség. Közölte továbbá, hazánk teljes egészében elutasítja a betelepítést, mert azt „jogtalannak, értelmetlennek és rendkívül veszélyesnek tartja”. Az uniós kötelezettségszegési eljárás kapcsán megismételte, a magyar kormányzati politika miatt Brüsszel bosszúhadjáratot indított az ország ellen. Emellett – folytatta – „elindultak a balliberális hadak is”, hogy Európa különböző államaiban gyűjtsenek aláírást Magyarország ellen. Rámutatott, a magyar baloldal képviselői szintén aláírásgyűjtést kezdtek Magyarországon a magyarok ellen.



