Márton Anita bejutott a Gyémánt Liga döntőjébe

Atlétika

Sport
  • 2017.07.03. - 01:00

Márton Anita a második helyen végzett a Gyémánt Liga-sorozat párizsi versenyén. Az olimpiai bronzérmes súlylökő negyedik dobásával érte el legjobb eredményét, a 18,48 métert.

Mind a hat kísérlete érvényesre sikerült, és az első kivételével mindegyik 18 méternél nagyobb volt. Az első helyet a kínai Kung Li-csiao szerezte meg 19,14 méterrel. Négy állomás után a 25 pontos Márton Anita nyerte a szakági pontversenyt, s ezzel magabiztosan bejutott az augusztus végi, zürichi nyolcas döntőbe. A párizsi verseny másik magyar résztvevője, Baji Balázs lemaradt 110 méter gáton a párizsi nyolcas fináléról.
Reklám