Három cég, 57 milliárd forintnyi beruházás, 13,8 milliárdos állami támogatás, 730 új munkahely – ez az elmúlt napok mérlege – közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM).
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta: „Soha annyit nem kellett dolgozni a nagy nemzetközi vállalatok befektetéseinek Magyarországra vonzásáért, mint most. Hogy ebben sikereket tudunk elérni, azt mutatja az a tény is, hogy Közép-Európában először átvettük az első helyet abban a rangsorban, amely a GDP-hez viszonyított külföldi tőkebeáramlást veszi alapul. Ez azt jelenti, hogy a nemzetgazdaság összteljesítményéhez képest hozzánk jön a legtöbb külföldi működő tőke. Azonban annak érdekében, hogy a beruházások növekedésének ütemét hosszú távon fenntarthatóvá tegyük, a beruházások szerkezetét ki kell egyensúlyoznunk. Tehát a mennyiségi szemlélet mellett a szerkezeti szemléletet is elő kell venni.”



