A katasztrófában több mint 800 ezer ember vesztette el otthonát, illetve szerkezeti károkat szenvedett 324 állami iskola, 42 pedig teljesen összedőlt.
A halálos áldozatok száma kilencvenre nőtt - közölték vasárnap a hatóságok. Oaxaca szövetségi államban, ahol a legnagyobb pusztítást végezte a rengés csütörtökön, 71-en haltak meg – közölte Alejandro Murat kormányzó újságírókkal. Oaxacában hat embert eltűntként tartanak nyilván. Tizenöten vesztették életüket a szomszédos Chiapas államban, és négyen Tabascóban – közölte a Luis Felipe, a polgári védelem vezetője.
A 8,1-es erősségű földmozgás a legnagyobb volt Mexikó elmúlt százéves történelmében. A földrengés kiindulópontja a guatemalai határ közelében volt, mintegy 100 kilométerre a partoktól. A térséget órákon át több erős utórengés rázta meg. A katasztrófa 12 államban összesen 50 millió ember életét keserítette meg.
Pénteken háromnapos nemzeti gyászt hirdetett Enrique Pena Nieto mexikói elnök.



