Már a negyeddöntőben összecsap a két esélyes, a Ferencváros és a MOL Vidi

Labdarúgó Magyar Kupa

Sport
  • 2019.03.01. - 00:54

Mivel nem volt kiemelés a sorsoláson, már a Magyar Kupa negyeddöntőjében összecsap a bajnokságban éllovas Ferencváros és a mögötte második MOL Vidi. A két csapat eddig kétszer találkozott ebben az idényben: szeptember elején 2–2-es döntetlen született a Groupama Arénában, míg december közepén Székesfehérvárott 2–1-re a hazaiak nyertek.

 „Amikor meghallottam, hogy a Vidi ellen játszunk, arra gondoltam, hogy így a bajnokival együtt háromszor mérkőzünk a legnagyobb riválisunkkal tavasszal – nyilatkozta Sigér Dávid, az FTC játékosa a klub honlapján. – Mivel a továbbjutás két mérkőzésen dől el, nagyon fontosak az idegenben lőtt gólok. Amint túl leszünk az első mérkőzésen, lesz egy képünk arról, hogy mi kell a második mérkőzésen a továbbjutáshoz, de ez nem egy olyan párosítás, ami akár egy találkozón is eldőlhet.” A nyolc közé jutott két másodosztályú csapat közül a Budaörs a Budapest Honvéddal, míg a Soroksár a tavaly döntős Puskás Akadémiával került össze, a Debrecen pedig a Mezőkövesddel küzd az elődöntőbe kerülésért. A párharcok első mérkőzéseit március 13-án, míg a visszavágókat április 3-án rendezik.

Reklám