A magyar–lengyel barátság áll a középpontjában annak a kulturális programsorozatnak, amelyet március 21. és 24. között rendeznek Budapesten, a Fonó Budai Zeneházban, a Lengyel Intézetben és az Akvárium Klubban.
Az alapítvány támogatni fogja a lengyel–magyar kapcsolatok kutatását és népszerűsítését, a közös alkotást és cselekvést, valamint a közös megjelenést harmadik országokban. A Waclaw Felczak Alapítvány elnöke Karol Biernacki, a Magyar Nemzeti Levéltár Csongrád Megyei Levéltárának igazgatója.
A kulturális napok március 21-én közös táncházzal és zenei programokkal kezdődnek a Fonó Budai Zeneházban. Fellép a Szent Efrém Férfikar, Fekete-Kovács Kornél és a Kuba Stankiewicz Duo, valamint bemutatkozik az alapítvány is az ünnepi gála keretében. Március 22-én könyvbemutatót tartanak a budapesti Lengyel Intézetben. Marta Kwasnicka Hedvig – A waweli királynő, Marcin Swietlicki Tizenkettő, Kertész Noémi A lengyelség iskolája, valamint Ryszard Legutko A közönséges ember diadala című kötetét Szörényi László irodalomtörténész és a Rézbong Kiadó vezetője, Kovács Gergő mutatja be. Marta Kwasnicka közönségtalálkozót is tart. Március 24-én zenediplomáciai konferenciát rendeznek a Fonóban. A programsorozat zárórendezvénye március 24-én lesz az Akvárium Klubban.



