Magyarellenesség miatt léptek fel a jogvédők

Labdarúgás

Sport
  • 2017.10.19. - 02:41

A lelátókon megnyilvánuló magyarellenesség visszaszorítására javasoltak megoldásokat az erdélyi Mikó Imre Jogvédő Szolgálat képviselői a Román Labdarúgó-szövetségnek (FRF) egy találkozón, amelyről szerdai közleményében számolt be a szolgálat.

A szolgálat nevében Benkő Erika és Csoma Botond, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) parlamenti képviselői tárgyaltak Bukarestben az FRF két osztályvezetőjével. A keddi tárgyaláson négy, nemrég történt súlyos esetre hívták fel a figyelmet. Azt javasolták az FRF-nek, hogy küldjön megfigyelőt minden olyan mérkőzésre, amelynek kisebbségi vonatkozása is van, a játékvezető állítsa le a mérkőzést, ha kisebbségellenes rigmusok hangzanak el a lelátókon, és ha valamelyik csapat szurkolótábora visszaeső, büntessék zárt kapus mérkőzésekkel a klubot.

Reklám