Megkezdte a lengyel LOT légitársaság a magyar személyzet felvételét a jövő májusban Budapestről New Yorkba és Chicagóba induló járatokra – mondta Adrian Kubicki, a társaság szóvivője tegnap.
Az MTI tudósítása szerint a cég összesen hatvanöt magyar légiutas-kísérőt vesz fel, őket a LOT saját leányvállalata foglalkoztatja, és a budapesti tengerentúli járatokon teljesítenek szolgálatot. A járatok foglalási adatai az ütemtervnek megfelelően haladnak, a legtöbb foglalás három-négy hónappal az első indulás előtt érkezik be, ezért még túl korai konkrét számokról nyilatkozni. Adrian Kubicki kifejtette, a LOT aktív szereplő akar lenni a kelet-közép-európai piac konszolidálásában, de nem légitársaságok felvásárlásával, hanem új bázisok nyitásával. Az sincs kizárva, hogy Budapestről úgynevezett ráhordó járatokat indítanak a régióba, a gépeket már megrendelték, és további tengerentúli útvonalakat is vizsgálnak Budapestről keleti és nyugati irányba egyaránt.