Magyar feliratot retusáltak ki egy kolozsvári óriásposzteren

Muszáj csoport: Az eset a magyar és román lakosságra egyaránt sértő

Határon túl
  • 2018.05.17. - 15:45

Kiretusálták a magyar feliratokat egy Kolozsvár főterén elhelyezett óriásposzterről. A nyelvi jogok tiszteletben tartásáért küzdő Musai-Muszáj kezdeményező csoport tiltakozása nyomán Oláh Emese alpolgármester közölte, hogy a posztert eltávolítják.

A több tíz négyzetméteres óriásposzter a város főterének a keleti oldalán álló Státus palotákról a 20. század elején készült fénykép kinagyított változata, és a hét végi városnapok alkalmából helyezték ki a Főtér nyugati sarkára. A poszterre a városháza címere, valamint Erdély és Románia egyesülése centenáriumának a logója is felkerült. 

A Musai-Muszáj kezdeményező csoport csütörtökön tiltakozó nyilatkozatot tett közzé a kolozsvári városháza diszkriminatívnak és történelemhamisítónak tartott óriásposztere miatt, és felszólította a hivatalt, hogy péntek 15 óráig távolítsa el a posztert. Hozzátette: ha ez nem történik meg, feljelentés tesz az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál. 

Kolozsvár retus
Reklám