Bejutott a negyeddöntőbe a magyar válogatott a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságon, mivel a nyolcaddöntőben, vasárnap 27-25-re legyőzte az olimpiai bajnok dán csapatot Albertville-ben.

A magyarok a negyeddöntőben a norvég válogatottal találkoznak kedden 17 órakor, ugyancsak Albertville-ben.
Férfi kézilabda-világbajnokság, nyolcaddöntő
Magyarország-Dánia 27-25 (12-13)
Albertville, 6300 néző, v.: Bualluka, Henisszi (tunéziaiak)
Lövések/gólok: 50/27 (54%), illetve 47/25 (53%)
Gólok hétméteresből: 2/0, illetve 1/1
Kiállítások: 6, illetve 2 perc
Magyarország:
Mikler - Harsányi 1, Ligetvári, Császár 2, Bodó 3, Nagy L. 1, Juhász 4. Cserék: Fazekas (kapus), Zubai, Lékai 6, Balogh Zs. 4, Jamali 4, Bánhidi, Szöllősi, Ancsin 2



