Magyar áldozata is van egy kaliforniai lakástűznek

Szörnyű hír: a San Francisco-i cserkészcsapat fiatal őrsvezetője is életét vesztette a katasztrófában

Krónika
  • 2018.11.20. - 11:14

Gerő Luca, a San Francisco-i cserkészcsapat fiatal őrsvezetője, vasárnap hajnalban tragikus körülmények között életét vesztette egy lakástűzben, Orinda, Kaliforniában – írta Facebook oldalán a Külföldi Magyar Cserkészszövetség.

Gyászolják szülei, Pigniczky Réka és Gerő Barnabás, valamint testvérei, Jolán és Lukács, számos rokon, barát és cserkésztestvér - áll a bejegyzésben. A házuk teljesen leégett, amihez gyűjtést szervez a család baráti köre. A fiatal lány a helyszínen meghalt. Szülei lapinformációk szerint nem tartózkodtak otthon, amikor a tragédia történt. Hárman égési sérüléseket szenvedtek, köztük a tűzoltó is

Kiss Tibi, a Quimby frontembere gyűjtést kezdeményezett a Facebookon

"Ritkán rendít meg ennyire mélyen tragédia. Elszomorít, felkavar és hosszan elgondolkodtat. Nem csak azért, mert pár hónapja még többek között Quimby dalokat játszottam a Pigniczky-Gerő család kertjében, majd ott aludtam a házukban hatodmagommal vendégként, hanem, mert Réka a magyar kultúra önkéntes kaliforniai nagyköveteként közösséget tart össze, promótál, finanszíroz. Legyen szó filmről, színházról, zenéről vagy költészetről, egy szóval pusztán szeretetből életeben tartja a magyar kultúrát Amerikában." - írja.


Reklám