Ma Koszovó, vasárnap Fehéroroszország ellen játszik Európa-bajnoki selejtezőt a női válogatott

Kézilabda

Sport
  • 2017.09.27. - 00:28

Az első lépést teheti meg a magyar női kézilabda-válogatott a jövő évi, franciaországi Európa-bajnokság felé ma este (18 óra, tv: M4) az Elek Gyula Arénában, ahol Koszovó csapatát fogadja.

Görbicz Anita 20170927
Tizenöt éve a válogatott erőssége Görbicz Anita  (Fotó: Hegedüs Róbert)

A mieink tétmérkőzésen hosszú idő után először lépnek pályára legerősebb összeállításukban, mert visszatért Kovacsics Anikó, Tomori Zsuzsa és Zácsik Szandra is. „Továbbra is gyakoroljuk azt a taktikát, amelynek megvalósítását szeretnénk viszontlátni a csapattól. Ezt nehezíti, hogy időről időre más-más kerettel készültünk eddig, több játékos, mint például Tomori Zsuzsa hosszú idő után van ismét velünk. Koszovó ellen nem lehet kérdés a győzelem, a legfontosabb, hogy végig koncentrálni tudjunk” – mondta Kim Rasmussen szövetségi kapitány, akit születésnapja alkalmából csokitortával lepett meg a válogatott. A 22 fős keret tagjai közül 16 játékos léphet pályára szerdán, majd vasárnap Minszkben Fehéroroszország ellen. A Ferencváros játékosa, Háfra Noémi elmondta, a koszovói együttest nem ismerik, a fehéroroszokra viszont készülnek, elsősorban a védekezés gyakorlásával. A selejtezőcsoport negyedik tagja a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia. A négyes első két helyezettje, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jut el a kontinenstornára, amelynek jövő decemberben Franciaország ad otthont.

Reklám