A Jobbik elnöke szerint a "valódi nemzeti konzultáció" első, társadalmi konzultációs szakaszának végén elmondhatják, jól választották ki a témákat, az egészségügyet, az oktatást és a korrupciót.
Vona Gábor Gyöngyösön a konzultáció első szakaszát záró pénteki gyöngyösi lakossági fóruma előtt sajtótájékoztatón azt is közölte: jövő héttől megkezdik a kérdőívek kiküldését mindhárom témakörben. Kijelentette: a Jobbik ma Magyarország legerősebb ellenzéki pártja, a Fidesz legerősebb kihívója, és reményeik szerint 2018-ban le is váltják a kormányt. Így mindenki, aki visszaküldi a kérdőíveket, a leendő kormányprogram megírásában vesz részt; a válaszokat november 30-ig lehet visszaküldeni - tette hozzá.



