Lettország és a Baltikum a magyar külpolitikában kiemelt figyelmet kap

Németh Zsolt lett kollégái meghívására két napig tárgyalt Rigában

Külföld
  • 2017.05.18. - 13:06

Lettország és a Baltikum a magyar külpolitikában kiemelt figyelmet kap - jelentette ki csütörtökön Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke, aki a lett kollégái meghívására két napig tárgyalt Rigában.

A fideszes politikus az MTI-nek telefonon nyilatkozva kifejtette, hogy a magyar biztonságpolitika hosszú évek óta a balti biztonságpolitika mögött áll. Ezt a helyzetet Magyarország az elkövetkező időben is fenn kívánja tartani, amit a lettek nagyon hálásan fogadnak. Hangsúlyozta, országaink együttműködésének egy fontos állomása volt, hogy a magyar légierő Gripen harci gépei légtérrendészeti küldetést teljesítettek a Baltikumban. Megállapodás született arról, hogy Magyarország 2019-en megismétli ezt a misszióját - tette hozzá.

Reklám