Meghosszabbították annak a két férfinak az előzetes letartóztatását, akiket azzal gyanúsítanak, hogy szeptember elején dulakodás közben agyonvertek Badacsonyban egy fiatal borászt. A letartóztatás meghosszabbítását a Veszprém Megyei Főügyészség indítványozta, a Veszprémi Járásbíróság ennek helyt adott és a kényszerintézkedést három hónappal meghosszabbította.
Ismert, két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei férfi szeptember 8-án, ittasan, Badacsony egyik központi parkolójában, egy közlekedési konfliktus miatt kialakult vita során több alkalommal, testszerte ütötték és rúgták a sértettet, aki a földre kerülve eszméletét vesztette, és a helyszínen elhunyt. Sajtóhírek szerint a borász egy szüreti mulatságról tartott hazafelé a barátaival, amikor támadói a behajtani tilos jelzés ellenére be akartak fordulni egy utcába. Próbálták feltartóztatni az autósokat, akik ezért olyan brutálisan megverték, hogy belehalt sérüléseibe. Úgy tudni a huszonkilenc, illetve harmincnégy éves támadók Alsóőrsön és Csopakon dolgozó vendégmunkások voltak.
A bíróság nem végleges végzésében megállapította, hogy mindkét gyanúsítottnál fennáll a szökés és az elrejtőzés veszélye, valamint szabadlábra kerülésük esetén az is, hogy a bizonyítást a tanúk megfélemlítésével, befolyásolásával veszélyeztetnék. Ezen túl egyiküknél attól is tartani lehet, hogy újabb bűncselekményt követne el. Az ügyben a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság halált okozó testi sértés bűntette miatt folytat nyomozást.



