Tavaly száznyolcvanötezren estek áldozatául valamilyen bűncselekménynek Magyarországon, ezért is indokolt az Áldozatsegítő Szolgálat munkája – mondta lapunknak Szeiberling Tamás, az Igazságügyi Hivatal főigazgatója.
A főigazgató kifejtette: vannak, akik önmagukban is fel tudják dolgozni az őket ért traumákat, másoknak ez csak egy támogatói kör révén sikerül. A család mindenképpen többet tud nyújtani egy ilyen helyzetben, és minél nagyobb a családi közösség, annál könnyebb lehet megbirkózni a problémákkal és begyógyítani a sebeket. Ugyanakkor, ha a családfenntartó válik áldozattá, az az egész család életére, körülményeire komoly kihatással lehet – hívta fel a figyelmet Szeiberling Tamás. A főigazgató szerint a szolgálat beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Az már önmagában eredmény, hogy működik egy olyan állami szervezet, amely az ország egész területén, szakmai tudással áll az áldozatok rendelkezésére. A szolgálatnál egyre több érintett jelentkezik, az ingyenesen hívható segélyvonalra 10-12 ezer hívás érkezik évente. Az ismertség növekedése egyebek mellett annak köszönhető, hogy számos civil szervezettel, egyházzal alakítottak ki együttműködést. A főigazgató szerint ki kell emelni a rendőrséggel való kontaktust, hiszen a bűncselekmények áldozatai először ezzel a hatósággal kerülnek kapcsolatba, valamint további előrelépést jelentene egy önkéntes segítségnyújtó hálózat létrehozása és a társadalmi kapcsolatok további bővítése.



