Lejár a kérelmek határideje

A sertéstartók és méhészek pályázatzait várják

Gazdaság
  • 2015.07.29. - 23:29

Holnap jár le a határidő a tenyészkoca állatjóléti támogatásának igénybevételével kapcsolatos, az első tárgynegyedévre vonatkozó kifizetési kérelmek benyújtására.

A támogatás kifizetését azok az ügyfelek igényelhetik, akik rendelkeznek a 2015/2016-os támogatási évre vonatkozó támogatási kérelmet jóváhagyó határozattal.

Augusztus harmadikáig várja a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretében a méhcsaládszám szinten tartásának támogatására vonatkozó kifizetési kérelmeket (méhanya támogatás). Azokat a kérelmeket, amelyek késve érkeznek be, a hivatal elutasítja. Az intézkedés keretében a méhész-gazdálkodók a méhállomány mind állat-egészségügyi, mind genetikai szempontból megfelelő tenyészanyag pótlásához igényelhetnek támogatást az MVH-nál, mintegy 87,4 millió forint keretösszegig. A kérelmek benyújtásához a szükséges dokumentumok az Mvh.gov.hu-n találhatók.

A tanyafejlesztési program pályázatait még augusztus 14-ig várják. Az idei kiírás során az önkormányzati térségi fejlesztésekben a villany nélküli tanyák villamosenergia-ellátásához ötvenmillió forintos vagy a vízminőségi vizsgálatokra ötmillió forintos támogatásra pályázhatnak az önkormányzatok, állami pénzből. A pályázatokat a Herman Ottó Intézet internetes oldalán, a Hoi.hu-n lehet benyújtani.

Reklám