Több mint harmincezren kérik a Disney igazgatóhelyettesétől, hogy emelje Leia hercegnőt a Disney-hercegnők sorába – úgy gondolják, hogy a filmes óriáscég így méltón emlékezhetne Carrie Fisherre.

A Disneynél külön szabályok vonatkoznak arra, hogy melyik karakterből lehet hivatalosan is hercegnő, sőt, még koronázási ünnepséget is rendeznek az orlandói Walt Disney Worldben, amikor új méltóságot avatnak. Az egyik alapkövetelmény az, hogy a hercegnőnek rajzfilmfigurának kell lennie – de Christensen és a petíciót aláíró mintegy harmincezer társa arra kéri a filmes óriáscéget, hogy tekintsenek el ettől a feltételtől.
A petíciót ITT lehet aláírni.
(Independent, Time)



