Látogatók

Csaknem fél évszázados szünet után kereste fel indonéziát szaúdi uralkodó

Krónika
  • 2017.03.02. - 02:44

A legszigorúbb biztonsági intézkedésekre fittyet hányva vonult át egy szarvascsorda tegnap azon a diplomáciai rendezvényen, amelyet Indonézia szervezett Szalman király, Szaúd-Arábia uralkodója fogadására.

Szarvasok
(Fotó: REUTERS/Adek Berry)

Szalman előtt szaúdi király csaknem ötven évig nem járt Indonéziában, ahol a világ legnagyobb muzulmán közössége él. Az uralkodó látogatásával elsősorban a gazdasági kapcsolatokat szeretné erősíteni a két ország között. Szalman két esztendeje, bátyja, a korábban rendkívül népszerű Abdullah halála után vette át hazája vezetését

Reklám