Lapértékelések szerint nem hozott érdemi előrelépést Iohannis látogatása

Az államfő nemkívánatosnak nevezte az etnikai autonómiát

Határon túl
  • 2017.07.19. - 07:54

Az erdélyi magyar lapokban és portálokon közölt véleménycikkek egybecsengő megállapítása, hogy nem hozott érdemi előrelépést a székelyföldi jogkövetelések tekintetében Klaus Iohannis román államfő keddi székelyföldi látogatása. 

Iohannis-ráduly
A Székely hírmondó napilap a látogatás egyetlen hozadékát abban látta, hogy országos nyilvánosságot biztosított a székelyföldi követeléseknek. "Minden jel arra utal ugyanis, hogy az erdélyi magyarok bukaresti delegáltjai saját erőből nem boldogulnak ezzel a feladattal. Vagy tán nem is lelkesednek érte" - írta. 
Reklám