Lagarde: Magas kamatszint és erős dollár jön

Gazdaság
  • 2017.02.13. - 00:36

A Trump-adminisztráció tervezett ezermilliárd dolláros beruházási programja nagy lendületet adhat a világ legnagyobb nemzetgazdasága növekedésének - jelentette ki a Dubajban zajló ötödik nemzetközi kormányzati csúcstalálkozón Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) főigazgatója (képünkön).

Lagarde
(Fotó: Reuters/Jonathan Ernst)

A pénzintézet főigazgatója, akit az MTI idézett, rámutatott: a gyorsabb növekedési ütem a jelenlegi alacsony amerikai munkanélküliségi ráta mellett az infláció kordában tartása érdekében a kamatok emelésére készteti majd a FED-et. Egyúttal felhívta a kormányzati döntéshozók figyelmét, hogy terveik felállításakor vegyék figyelembe az árfolyamváltozásokat, a dollár várható erősödését.

Reklám