Közérdekű munkára ítélték a Sándor-palotát megdobáló tüntetőket

Gulyás Mártonnak 300, Varga Gergőnek 200 óra fizikai munkát kell végeznie

Belföld
  • 2017.04.13. - 20:21

Gyorsított eljárásban közérdekű munka büntetéssel sújtotta a Budai Központi Kerületi Bíróság csütörtökön garázdaság és rongálás miatt azt a két fiatal férfit, aki hétfőn a Sándor-palota épületére festékes flakonokat dobott. 

gulyás márton varga gergő
Varga Gergő a tárgyaláson közölte: elismeri, hogy megdobta a Sándor-palotát, de nem ismeri el, hogy az garázdaságnak vagy rongálásnak minősülne. 

Az ítélet nem jogerős, az ellen az ügyészség képviselője súlyosbításért, a védelem felmentésért fellebbezett. A vádlottak a tárgyalást követően szabadon távozhattak a bíróság épületéből. 

Reklám