A határvédelemről és a Brexittel összefüggő közös V4-es fellépés lehetőségéről is tárgyalt tegnap Budapesten Kövér László, az Országgyűlés és Milan Stecht, a cseh parlament szenátusának elnöke (képünkön).

A találkozó után Kövér elmondta, intenzívebbé váltak az elmúlt időben a két ország parlamentjei közötti kapcsolatok. Rámutatott, a visegrádi négyek és a kétoldalú kapcsolatok keretében nemzeti érdekeiket együtt kívánják erősíteni. Milan Stecht szerint valamennyi, a két országot érintő, megtárgyalt kérdésben azonosan gondolkodnak, így a Brexittel összefüggésben is, amely kapcsán közös fellépés szükséges, hogy a V4-es országok Nagy-Britanniában élő polgárainak jogai ne csorbuljanak.



