A kvótareferendum nem pártpolitikai ügy: magunkról, a gyermekeink jövőjéről van szó, ezt a jövőt, Magyarország jövőjét ne kockáztassuk, ezért minél többen menjenek el szavazni október 2-án és szavazzanak nemmel! - szólította fel több mint háromszáz hallgatóját a Fidesz országgyűlési frakcióvezetője szerdán Debrecenben.
Kósa Lajos a Kölcsey központban rendezett fórumon kijelentette: ha Európa nem változtat a migránspolitikáján, az katasztrófához vezet. Magyarország nem mond le arról a jogáról, hogy eldöntse, kit enged be az országba és kit nem. Most kell megálljt parancsolni az Európai Bizottság betelepítési törekvéseinek - fogalmazott Kósa Lajos. A politikus az Európai Unió története egyik legnagyobb kihívásának nevezte a mostani tömeges migrációt.
Kósa Lajos hosszasan elemezte azt a történelmi hátteret, amely miatt különféle módon reagáltak a nyugat- és a kelet-európai államok a kérdésre. Az egykori gyarmattartó birodalmakat, amelyek "szerte otthon voltak a világban", nem zavarta a hosszan tartó migrációs folyamat, a korábbi integráció folytatását látták az egykori gyarmatokról az anyaországba tartó migrációnak. A most érkezők 80 százaléka azonban 30 évesnél fiatalabb, katonaviselt férfi, nem akar integrálódni, és ez már nem is migráció, hanem invázió, területfoglalás - fogalmazott. Az Európai Unió jövőjéről komoly vita folyik, hogy olyan multikulturális térség legyen-e, ahol a legfontosabb európai identitás, hogy itt lakik-e valaki, vagy a nemzetek Európája, a nemzetek szövetsége, a nemzetek identitásán alapuló szövetség - magyarázta.
Kósa Lajos szerint Kelet-Európa már kipróbálta, hogy az előbbi modell nem működik: a szovjet modell, ahol az új, ködös identitás a szocialista embertípus volt, teljesen összeomlott, miközben százmilliók estek áldozatául. Magyarország ezért hamar megértette, hogy az ellenőrizetlen migráció milyen lépéseket követel, és nem tesz mást, mint megvédi a schengeni határokat, alkalmazza a dublini rendeletet és az ENSZ alapokmányát - sorolta. "Magyarország saját erejéből megállította a migránsáradatot" - mondta, hozzátéve: nem igaz, hogy nincs megoldás, hogy tehetetlenek vagyunk, hogy nem tudjuk megvédeni magunkat.
A Fidesz frakcióvezetője a bírálóknak azt üzente, hogy fajlagosan Magyarország az az állam, amelyik az egyik legtöbb segítséget viszi a rászorulóknak - kórház, iskolaépítés, humanitárius és katonai segítség -, és ezzel "nem idehozza a bajt, hanem odaviszi a segítséget" - jelezte. "Segíteni akarunk, segítünk is a rászorulóknak a saját hazájukban" - fűzte hozzá, majd arról beszélt, hogy "a mi keresztény meggyőződésünk univerzális meggyőződés", azt valljuk: "embertársunknak, mindegy miben hisz, segíteni kell", de "aki Magyarországra, Európába jön, fogadja el a mi szabályainkat". Ha valaki nem akarja betartani, nem fogadja el a szabályainkat, ne jöjjön ide - jelentette ki Kósa Lajos, felhívva az ellenőrizetlen migráció biztonsági kockázataira is a figyelmet, és ismételten a nemmel szavazásra szólította fel hallgatóságát.
Bakondi György: A népszavazás az egyetlen módja, hogy kifejezhessük véleményünket
A népszavazás az egyetlen módja annak, hogy a magyar állampolgárok kifejezhessék véleményüket a kötelező betelepítési kvótáról - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán Nyíradonyban. Bakondi György a kvótareferendumról tartott lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón hozzátette: a kötelező betelepítési kvótának súlyosan kedvezőtlen hatásai lennének Magyarország biztonsági helyzetére, kulturális és történelmi hagyományaira, illetve a nemzetállam létére is. A népszavazás fontos eszköz lehet ahhoz, hogy a miniszterelnök erős felhatalmazással képviselje a magyar érdekeket az Európai Tanács októberi ülésén - mondta.
Bakondi György hangsúlyozta: az utóbbi időben jelentős változás következett be az európai nemzetállamok migrációs politikájában, hiszen különféle módszerekkel ma már szinte valamennyi ország védekezik a bevándorlás ellen. Nincs viszont érdemi előrelépés az Európai Unió migrációt érintő politikájában - jelentette ki, hozzátéve: fennáll a veszély, hogy ha az Európai Unió Törökországgal kötött megállapodása kudarcot vall, a tavalyihoz hasonló vagy akár annál is nagyobb bevándorlási hullám éri el a kontinens határait.
Ocskay Gábor: A keresztény Magyarország sorsa a tét
Fontos, hogy nagyon sokan elmenjenek szavazni október 2-án, mert eldől, hogy "a keresztény gyökerű ország sorsa milyen módon lesz befolyásolva külső erők által" - fogalmazott a Fehérvár AV 19 jégkorongcsapatának szakosztályvezetője. Idősebb Ocskay Gábor szerdán, Székesfehérvár belvárosában a Fidesz népszavazási kitelepülésén hangsúlyozta, a nemzetnek meg kell mutatnia, hogy az unió javaslata ellenére szeretne kimaradni a kötelező kvóta rendszeréből és szeretné maga eldönteni, kivel akar együtt élni. Azt kérte mindenkitől, menjen el voksolni, a szavazófülkében értelmezze a kérdést és döntse el, "szeretne-e sok idegent ebben a kis országban". A sportvezető szerint a népszavazás arról is fog szólni, hogy a közömbösséget sikerül-e legyőzni.



