Az idén húszesztendős fennállását ünneplő Magyar Államkincstár (MÁK) a hazai pénzforgalom mintegy 25 százalékát bonyolítja le, 13 ezer intézmény számláját vezeti, és 900 ezer közalkalmazott, illetve köztisztviselő számára végez havonta bérszámfejtést- hangzott el az intézmény tegnapi konferenciáján.

A MÁK államháztartási elszámolásforgalmat lebonyolító Kincstári Egységes Számláján (KESZ) jelennek meg a költségvetés bevételei és kiadásai, valamint az állampapír-forgalommal kapcsolatos pénzmozgások. A számla, amely az állam folyószámlájaként működik, a kincstáré, de a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezeti, likviditását pedig az Államadósság-kezelő Központ menedzseli - hangsúlyozta előadásában Windisch László, az MNB alelnöke. Hozzátette: a MÁK fejlesztései mindenkor meghatározzák a magyar pénzforgalom fejlődését. Emiatt is meghatározó jelentőséggel bír a MÁK középtávú stratégiájának középpontjában álló Modern Kincstár megvalósítása - mutatott rá Dancsó József, a MÁK elnöke. Öt fő célterületet határoztak meg, amelyeket 2014–2018 között korszerűsítenek. Ezek a pénzforgalom, a támogatások és központi illetményszámfejtés, az államháztartási feladatok, a létesítménygazdálkodás, valamint a kommunikáció.



