Klein Dávidék megkezdték az utolsó akklimatizációs kört

Ez az utolsó kör a csúcsmászás előtt

Krónika
  • 2017.05.08. - 14:10

Megkezdte a hétvégén a harmadik, utolsó akklimatizációs kört a csúcstámadás előtt Klein Dávid és Suhajda Szilárd hegymászó, akik a Magyar Everest Expedíció keretében készülnek a világ legmagasabb csúcsának megmászására oxigénpalack nélkül.

Az expedíció kommunikációjával foglalkozó cég hétfői közleménye szerint május első hétvégéjén az expedíció tagjai elindultak a harmadik és egyben utolsó akklimatizációs kör megtételére. Szombaton magyar idő szerint éjjel indultak el felfelé és jó tempóban, 9 óra alatt el is érték a C2-es tábort 6400 méteren. A mostani akklimatizációs kör az utolsó a csúcsmászás előtt.

klein
Reklám