A százhat egyéni választókerület kilencven százalékában kiválasztották a Fidesz–KDNP közös jelöltjeit – tudta meg lapunk a Fidesz dobogókői elnökségi ülésén történtekről.
Az elnökség ülésén a jelöltekkel és a kampánnyal foglalkoztak a legtöbbet, de döntés született arról is, hogy a frakciószövetség kit jelöl tavasszal az államfői posztra. Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője azt mondta tegnap a Magyar Időknek, konszenzus alakult ki az elnökségben arról, hogy ismét Áder János legyen a következő államfőjelölt. Hozzátette, ez volt az ülés legrövidebb napirendi pontja. Áder tevékenységét kiválónak tartják az államfői poszton, az elnökség szerint ő olyan politikus, aki a nemzet egységét meg tudja jeleníteni.



