Kitüntetéseket adott át Orbán Viktor a téli olimpia sportolóinak

A győzelemhez és a sikerhez hit, bátorság és akarat kell - emelte ki a miniszterelnök +VIDEÓ

Belföld
  • 2018.03.08. - 11:51

Vannak, akik szerint az akadályok azért vannak, hogy átugorjuk őket, akik azt mondják, hogy ide nekem az oroszlánt is! Az olimpia eszméje róluk szól, Önökről szól. Gyorsabban, magasabbra, erősebben! Nekünk magyaroknak a győzelmet és a sikert sosem adják ingyen. Kell hozzá hit, bátorság és akarat. Ez a magyar virtus, amit Önöknek köszönhetően újra megismert az egész világ - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az Országházban, amikor Áder János köztársasági elnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke társaságában kitüntetést adott át a XXIII. téli olimpián érmet és pontot szerzett sportolóknak.

ov olimpia
Ugyancsak a Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapta Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, valamint Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó a "sporttörténelmi jelentőségű olimpiai bajnoki címe és további kiváló eredményei elismeréseként".
Reklám