Kilenc javaslatot kapott a Nemzeti Múzeum

Ellenőrzés

Kultúra
  • 2017.07.14. - 00:23

Befejezte a Magyar Nemzeti Múzeum 2012. január 1. és 2015. december 31. közötti időszakra vonatkozó ellenőrzését az Állami Számvevőszék, amely a vizsgálat nyomán kilenc javaslatot fogalmazott meg a főigazgatónak.

Az MTI jelentése szerint a testület megállapította, hogy a múzeum belső kontrollrendszerének kialakítása és működtetése nem támogatta az átlátható, elszámoltatható közpénzfelhasználást. Gazdálkodása összességében szabályszerű volt, a vagyongazdálkodásban azonban nem volt biztosított az elszámoltathatóság és a vagyonvédelem. Az intézmény nem építette ki a megfelelő védelmet a korrupciós veszélyekkel szemben, hiányosságok voltak a kockázatkezelési rendszerben és a közzétételi kötelezettségnél is, az éves beszámolók nem adtak valós és megbízható képet a vagyoni helyzetről, a mérlegekben is voltak hibák.
Reklám