A magyar származású Johanna Konta és a volt világelső Viktorija Azarenka is sikerrel vette az első fordulót a 9 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i tenisztornán. Konta 11 bréklabdából tízet hárítva verte meg a francia Pauline Parmentier-t, míg a fehérorosz Azarenka 6:2, 6:3-ra nyert honfitársa, Vera Lapko ellen.
A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros az első fordulóban búcsúzott. A magyar–francia kettős gyengén kezdett a belga Elise Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka páros ellen, azonban 1:6, 0:2 után sikerült kiegyenlíteniük. Sőt, a döntő rövidítésben 8–5-re vezettek, de utána öt labdamenetet elveszítettek (8–10), és kiestek.



