Az FIFA büntetését követően hiába fellebbezett a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) az Újpest, klub két szezonon át nem igazolhat játékost.
A nemzetközi Labdarúgó-szövetség egy 2014-es átigazolás miatt indított eljárást a lilák ellen, és két évre büntették a csapatot. Az Újpest ezt követően megpróbált fellebbezett a határozat ellen CAS-nál. Itt egyelőre érdemi döntés nem született, a budapesti klubnak a büntetés felfüggesztésére irányuló kérelmét azonban elutasították.
Előfordulhat, hogy az Újpest a következő időszakban vásárolhat játékost, de nem regisztrálhatja, így a futballista az ellenkező érvényű döntés megszületéséig, vagy a büntetés lejártáig nem léphet pályára.



