Karantén alá vontak újabb két repülőgépet az Egyesült Államokban

Több utas influenzás lett

Krónika
  • 2018.09.07. - 07:53

Tucatnyi utas influenza jellegű megbetegedése miatt karantén alá vontak újabb két repülőgépet csütörtökön az Egyesült Államokban.

Ezek az utasszállítók Európából - Párizsból és Münchenből - érkeztek és Philadelphiába, míg a szerdai zárlat Dubajból indult és New Yorkba érkezett gépet érintett. 

Ugyanakkor mind a három repülőn voltak olyan utasok, akik a minap Mekkában jártak, ahol influenzajárvány van kitörőben. A ragály nem ritka a muszlimok hagyományos zarándoklata, a haddzs idején, amely idén augusztus 19-én kezdődött, és becslés szerint kétmillió ember vesz részt rajta.

Reklám