Kampány indul az élelmiszerek pazarlása ellen

Gazdaság
  • 2016.11.19. - 01:04

Magyarországon a háztartások évente mintegy százmilliárd forint értékű fel nem használt, el nem fogyasztott élelmiszert dobnak ki – jelentette ki a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára tegnap egy konferencián.

Zsigó Róbert, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Maradék nélkül szemléletformáló programjának nyitórendezvényén közölte: az uniós becslések alapján Magyarországon mintegy 1,8 millió tonna élelmiszer-hulladék keletkezik évente. Ennek több mint húsz százaléka, mintegy négyszázezer tonna a háztartásokban.

Zsigó felhívta a figyelmet: a kidobott élelmiszer nemcsak a háztartásoknak jelent veszteséget, hanem komoly környezetterhelést is okoz. A Maradék nélkül szemléletformáló programban kulcsszerepet szánnak az általános iskolásoknak.
Reklám