A kormánybiztos megismerte a lakiteleki Népfőiskola beruházásait a Muraközi Hagyományőrző Egyesületet, Kunszálláson a Military Fesztivál előkészületeit, végül a kiskunmajsai Tomori Pál Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégiumban sajtótájékoztatón bejelentették, a jövő tanévben kadétképzés indul az intézményben.
Hamarosan komoly változások történnek a kiskunmajsai Tomori Pál Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium életében, ugyanis a jövő tanév kezdetétől kadétképzés indul az intézményben - hangzott el Simicskó István kormánybiztos és Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Lakiteleki Népfőiskola alapítója és a Mindszenty Társaság ügyvezető elnökének sajtótájékoztatóján.
Lezsák Sándor elmondta, hogy a következő napokban technikai előkészületek kezdődnek annak érdekében, hogy októberben bejelenthessék hivatalosan is a képzés indulását.
Nagy hatással van rám az itt élő emberek szorgalma, tehetsége és szándékai, nyilvánvaló, hogy ez egy dinamikusan fejlődő választókerület - mondta Simicskó, majd kifejtette, hogy a hazaszeretet tevékeny törődés, ami a környéken abszolút megvan. A mi európai civilizációnk vallási talapzaton áll, vallási értékrend alapján alakította kultúráját és értékeit. Ez a keresztény alap most töredezik, ami egész mostani civilizációnk stabilitását, biztonságát és létezését kérdőjelezi meg - tért rá a migráció témakörére. Kifejtette: példát mutathat Európának a sok olyan magyar település, mely megóvja nemzettudatát, keresztény értékeit. Történelmi pillanatnak nevezte, hogy a beszélgetésnek helyet adó gimnázium meghozta azt a döntést, hogy szélesíti a honvédelmi lehetőségeket a kadétprogram keretében. A Zrínyi 2026-os kormányzati honvédelmi program része a kadétprogram népszerűsítése, számos iskola jelentkezett már, nagy az érdeklődés - árulta el. Simicskó elmondta, a haza védelme nemzeti ügy, a honvédelem pedig sosem egy kész állapot, mindig dolgozni kell rajta, technológiai szinten, szellemileg és fizikailag is fel kell készülnünk.



