A tíz éve felújított Reök-palota jubileumáról is megemlékezik az idén a Szegedi Szabadtéri Játékokat szervező cég, amely a Regionális Összművészeti Központot is működteti. A jubileumi év programjai január 31-én indulnak, amikor a szecessziós palota előtti teret elnevezik az épület tervezőjéről, Magyar Edéről.
Az évad operabemutatóval indul, Puccini Toscáját tűzik műsorra. Visszatérnek a Dóm téri színpadra az olyan népszerű produkciók, mint a Mamma Mia!, amelyet Magyarországon először Szegeden mutattak be, és egyedülálló módon negyedik éve szerepel a repertoáron. Újra látható a tavaly sikert arató korai musical, az Ének az esőben, amelyet egy új Shakespeare-bemutató, A vízkereszt, vagy amit akartok követ. Az év sokak által várt musicalje A Notre Dame-i toronyőr európai premierje lesz a Budapesti Operettszínházzal koprodukcióban. Az évad az idén a szokásosnál tovább tart, augusztus 24-én az Ajándékkoncerttel zárul, amely első felében a Kodály-évfordulón a szerző műveit játssza a Szegedi Szimfonikus Zenekar, második felében pedig a harmincéves Szegedi Kortárs Balett legsikeresebb produkcióját, a Carmina Buranát láthatják a nézők.



