Kerek születésnapja mellett a pályán eltöltött harminc évet is ünnepli Malek Andrea énekesnő, aki ebből az alkalomból különleges jubileumi nagykoncertet ad neves kollégák közreműködésével március 14-én, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
Az estről a szervező, Jáger Bandi zeneszerző az M1 tegnapi műsorában elmondta: a vendégek között lesz Malek Andrea édesapja, Malek Miklós, valamint Szulák Andrea, Dés László, Karácsony János James, Gerendás Péter, Szakcsi Lakatos Béla és Müller Péter Sziámi. Emellett a közönség hallhatja a népdalokat különleges, dzsesszes, latinos stílusban feldolgozó Malek Andi Soulistic nevű formációt is. A zeneszerző hozzátette, hogy ez meglepetéskoncert, amelyről nem olyan rég értesült csak az énekesnő. A műsor koncepciója szerint először a vendégek adnak elő egy-egy dalt, majd duettek lesznek, utána pedig a Malek Andi Soulistic játszik a Madárka című lemez anyagából, valamint most készülő, májusban megjelenő új albumáról is hallható lesz néhány dal – tette hozzá Jáger Bandi. Az együttesben egyébként ő zongorán, Balogh Roland gitáron, Hárs Viktor nagybőgőn, Lakatos-Pecek András dobon, Csejtey Ákos pedig szaxofonon kíséri az énekesnőt. Malek Andrea 1968. március 13-án született, édesanyja Toldy Mária énekesnő. A Bartók Konzervatórium után a Színház- és Filmművészeti Főiskolára járt, ahol 1989-ben végzett, de már előtte fellépett az Operettszínházban. Számos zenés darabban lépett fel, emellett több stúdióalbuma is megjelent, és gyakran lép fel koncerteken.



