Negyvenöt oszmán–török műtárgyát mutatja be Sárdzsában, az Egyesült Arab Emírségekben október 27-én megnyíló kiállításán az Iparművészeti Múzeum.

A szőnyegeket, fegyvereket, nyergeket, lófelszereléseket, díszruhákat az Iszlám Civilizáció Múzeumában állítják ki – jelentette a távirati iroda. Cselovszki Zoltán, a budapesti intézmény vezetője elmondta: ez a vendégtárlat lesz múzeumuk első közel-keleti bemutatkozása. Pásztor Emese kurátor szerint a 15-18. századi magyarországi és erdélyi főúri udvarokból származó munkák bemutatják a korabeli arisztokrácia életmódját, egyben az élénk magyar–török kereskedelmi és kulturális kapcsolatokat is.



