A korábbi évekhez hasonlóan az idén is tervez szezonális ellenőrzés-sorozatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), ez a karácsonyi, szilveszteri ünnepekhez kötődő termékeket érinti majd.
Tavaly az országos téli élelmiszer-ellenőrzéseken a hivatal ellenőrei száznegyvenöt esetben összesen 21,6 millió forint bírságot szabtak ki. Akkor ötezer-negyvenöt ellenőrzést végeztek, és csaknem hat és fél tonna terméket vontak ki a forgalomból. Kiemelten ellenőrizték a friss húsokat, a halakat és haltermékeket, a pácolt, füstölt nyers és főtt húskészítményeket, a virslit, az édesipari termékeket, a mézet, a déligyümölcsöket, valamint a borokat és a pezsgőket. A fokozott ellenőrzés érintette az élelmiszer-előállító és -forgalmazó létesítményeket, beleértve a karácsonyi ünnepi vásárokat, rendezvényeket és az állatszállításokat is – közölte a Nébih.



