Indokolt az új paksi blokkok megépítése a létesítésért felelős miniszter szerint

Egyeztetés a beruházásról

Gazdaság
  • 2018.03.06. - 03:14

Magyarország energetikai helyzete, az ellátásbiztonsági és a nemzetbiztonsági szempontok is indokolttá teszik Paks II. megépítését – jelentette ki Süli János, az atomerőmű két új blokkjának megvalósításáért felelős tárca nélküli miniszter, az OECD NEA (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Nukleáris Energia Ügynökség) főigazgatójával történt megbeszélés után.

Ismert, múlt pénteken minden korábbi rekordot megdöntött az ország áramszükséglete, a rendszer terhelése elérte a 6835 megawattot, és az elmúlt hideg napokban a hazai áramigény csaknem ötven százalékát importból kellett fedezni. A miniszter a megbeszélésen tájékoztatta az OECD NEA delegációját a paksi beruházás indokoltságáról, az előkészítéssel kapcsolatos munkáról és a jelenlegi helyzetről – írta a távirati iroda. Kiemelte, hogy az OECD NEA főigazgatója megerősítette, ha szükséges, a szervezet szakmai támogatást nyújt a beruházás megvalósításakor. Ugyanakkor Carole Dieschbourg luxemburgi környezetvédelmi miniszter tegnap bejelentette, hogy Luxemburg támogatja Ausztriát a paksi bővítés elleni perben az Európai Bíróságon.

Reklám