Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.

A Németh Nándor, Kozma Dominik, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn négyes a hatodik helyen végzett 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban szerdán a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságon.
Sós Csaba szövetségi kapitány három helyen is változtatott a délelőtti összeállításon, egyedül Verrasztó maradt a stafétában, Bohus Richárd, Lobanovszkij Maxim és Szilágyi Liliána kikerült a hetedik idővel döntőbe jutott együttesből.
A magyar csapat 3:29.30-as idővel zárt hatodikként.



